Czym podróżować?

9 marca 2018
podróż

Na dworze temperatura znacznie poniżej zera, słońca też jest zbyt mało, aby wykrzesać z siebie choć odrobinę energii. W redakcji mała stagnacja, każdy chodzi zamyślony i już marzy o kolejnej podróży w nieznane. Gdzie tym razem Naczelny nas pośle? Gdzie, ale także czym? I zdaje się, że jest to pytanie, na które odpowiedź chcielibyśmy poznać najbardziej.

podróżSposobów podróżowania jest wiele. Każdy z nich wydaje się interesujący. My najczęściej miasta i wsie zwiedzamy pieszo, jesteśmy wtedy pewni, że nic ważnego i ciekawego się przed nami nie ukryje. W ten sposób na Malcie, w jednej z małych, wąskich uliczek, trafiliśmy na teatr na świeżym powietrzu, a w Barcelonie mogliśmy obserwować jak wyglądają protesty uliczne. Co to nam dało? Poznaliśmy te miejsca od strony życia jego mieszkańców, a tego się nie doświadczy zza okna samochodu czy autobusu.

podróżPiesze wędrówki można zastosować przy niewielkich odległościach, kilku lub kilkunastu kilometrów, jednak czym podróżować kiedy musimy pokonać setki a nawet tysiące mil? Tu opcji też mamy wiele. Jedną z nich jest lot samolotem. To najbezpieczniejszy środek transportu jaki mamy do wyboru. Jak podają statystyki, oparte na badaniach przeprowadzonych przez ASN, ilość wypadków samolotów pasażerskich znacznie maleje. Cztery lata temu łączna liczba śmiertelnych katastrof lotniczych z udziałem linii pasażerskich, wyniosła 21, w 2016 roku- 16, a rok później o kolejne 6 mniej. Dlatego warto opanować strach przed lataniem, tym bardziej, że wielką zaletą lotu jest to, że w zaledwie kilka godzin możemy być na drugim końcu Europy lub na innym kontynencie. Prędkość przelotowa może bowiem osiągać nawet ponad 1000 km/h. Co więcej obecne linie lotnicze oferują bilety prawie za bezcen, ich ceny kształtują się nawet od kilkunastu złotych w jedną stronę, za przelot między miastami europejskimi. Trzeba się jednak wtedy liczyć ze znacznym ograniczeniem wielkości i ilości naszego bagażu.

abc kierowcyBardzo wygodną opcją podróżowania jest wynajęcie samochodu. Wtedy nie musimy martwić się o ilość zabranego bagażu oraz zakupionych pamiątek. Kolejną zaletą jest nieograniczona liczba postojów w miejscach w jakich tylko zechcemy. Możemy również w każdej chwili zboczyć z trasy i wyznaczyć sobie nową. Auto może też stać się dla nas schronieniem, w przypadku gdy nie znajdziemy w danej miejscowości żadnego miejsca noclegowego, w hotelach, hostelach czy pensjonatach. Wprawdzie spanie w samochodzie może nie należy do najwygodniejszych ale zawsze jest bezpieczniejsze i przyjemniejsze aniżeli na ławce w parku. Posiadając aktualne mapy w nawigacji odnalezienie prawidłowej drogi też nie jest trudne. Minusem tej opcji podróży są koszty paliwa. Można je jednak obniżyć decydując się wypożyczyć auto na gaz. Kolejnym konieczność zachowania znacznej ostrożności, bowiem do najczęstszych wypadków transportowych dochodzi właśnie wśród samochodów.

Niewielki koszt wyprawy może zapewnić nam też podróż autobusem. My jednak najmniej lubimy tą opcję transportu. Niewielka ilość postojów, niewielkie toalety (i to też nie wszystkie linie je oferują), brak możliwości kolokwialnego „rozprostowania kości”. Zalety? Zdecydowanie atrakcyjne ceny biletów.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję