Bollywood w Gdańsku

17 maja 2017
Bollywood w Polsce

Ruszyły zdjęcia do filmu Bollywood w Gdańsku. Jego tytuł roboczy to „Vijay 61”. Jest to największa, indyjska produkcja filmowa kręcona w Polsce, której premiera w Indiach zapowiadana jest na październik tego roku. To nie pierwszy bollywoodzki film, którego sceny powstawały w naszym kraju. Mieliśmy już swój udział w słynnej „Fanaa” oraz „Bangistan” i „Kick”.

Vijay 61

Bollywood w Polsce 16 maja rozpoczęto nagrywanie pierwszych ujęć do największej, realizowanej w Polsce, produkcji filmowej Bollywood. Mieszkańcy Gdańska oraz obecnie przebywający w tym mieście turyści mają okazję być świadkami tego zdarzenia. Piękne choreografie taneczne, hinduska muzyka, spektakularne sceny akcji, które charakteryzują ten rodzaj kina, filmowane będą między innymi w Europejskim Centrum Solidarności, na lotnisku im. Lecha Wałęsy, stadionie PGE oraz w najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych punktach tego miasta, to jest na ulicy Długiej oraz w Zbrojowni. Pierwsze ujęcia na stadionie PGE już za nami, ale ekipa filmowa z Bollywood będzie pracować w Gdańsku do 29 maja.

Bollywood w Polsce„Vijay 61” to thriller opowiadający historię lekarza, który całe swoje życie poświęcił na to, aby leczyć i ratować najbiedniejszych ludzi. Jego poświęcenie doceniło nie tylko społeczeństwo Indii, ale także całej Europy. Reżyserem filmu jest trzydziestoczteroletni Atlee Kumar, który zadebiutował w 2013 roku filmem Raja Rani. Główni aktorzy na planie „Vija61” to Kajal Aggarwal, popularna trzydziestodwuletnia aktorka i modelka z Indii,  która swój debiut miała w 2004 roku w filmie Kyun! Ho Gaya Na, oraz słynny w Indiach, czterdziestotrzyletni Joseph Vijay Chandrasekhar, który pierwsze kroki aktorskie stawiał jako dziecko, w filmach swego ojca.

Inne filmy Bollywood kręcone w Polsce

Bollywood w Polsce„Vijay 61” to nie jedyna bollywoodzka produkcja filmowa kręcona w Polsce. Trzy lata temu w Warszawie powstawały ujęcia do filmu „Kick”. Słynną jego scenę, w której autobus spada do rzeki, nakręcono na moście Poniatowskiego.  Inne, warszawskie miejsca, które sfilmowano to: ulice Marszałkowska oraz Piękna, Plac Konstytucji oraz Pałac Kultury i Nauki. Główne role w filmie grali wtedy indyjski gwiazdor filmowy Salman Khan, aktorka i Miss Sri Lanki 2006 Jacqueline Fernandez oraz znany w Indiach ze swego debiutu w głośnej produkcji Monsoon Wedding, indyjski aktor Randeep Hooda.

Pod koniec lipca 2014 roku rozpoczęto pierwsze zdjęcia w Krakowie, do filmu „Bangistan”. I tak ja w „Vijay 61” biorą udział polscy tancerze, tak w „Bangistanie” swoje bollywoodzkie debiuty mieli Tomasz Karolak , Cezary Pazura, Marta Żmuda- Trzebiatowska, Anna Wendzikowska, Bilguun Bollywood w PolsceAriunbaatar, Janusz Chabior, Andrzej Blumenfeld oraz Jacek Lenartowicz. Co ciekawe, nakręcono także scenę z Kamilem Durczokiem. Premiera filmu miała miejsce w sierpniu 2015 roku, a w jego kadrach można rozpoznać takie miejsca jak Barbakan i Krakowski Stary Rynek.

Gubałówkę, Dolinę Chochołowską i Nowy Targ można obejrzeć w głośnej na całym świecie, produkcji Fanaa, której główną rolę gra gwiazda Bollywoodzkiego kina, Kajol. W 2007 roku za udział w tym filmie aktorka otrzymała nagrodę Filmfare Best Actress Awards.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję