8 powodów, dla których warto pojechać do Pekinu

11 listopada 2017
Chiny

Pekin- stolica Chin, miasto nieba z drugą najdłuższą na świecie linią metra, historycznymi jaskiniami raz wyjątkowymi targowiskami i pchlimi targami. Można tu zjeść smacznie i tanio, a także bawić się w najlepszych klubach nocnych z ruchomą podłogą, do samego rana.  Poznaj 8 powodów, dla których warto pojechać do Pekinu.

  1. Pekin2Chodząc po ulicach Pekinu koniecznie należy stołować się w przyulicznych barach czy budkach z jedzeniem. Ich zaletą jest to, że podawane w nich potrawy są bardzo smaczne, ale też i tanie. Dzięki temu można się najeść do syta i nie zbankrutować podczas podróży. Koniecznie spróbujcie mięsa na patykach czy potrawy z kaczki lub kurczaka.
  2. Wielki Mur zachwyca turystów nie tylko w ciągu dnia, ale także i w nocy. Warto więc przejść się jego szlakiem również po zmroku. Jest to możliwe tylko i wyłącznie na odcinku w Simatai, który znajduje się w odległości 120 kilometrów od stolicy Chin.
  3. Można pokusić się o stwierdzenie, że Pekin jest miastem stworzonym przez niebiosa. Znajdują się tu bowiem Świątynia Nieba, Brama i Plac Niebiańskiego Spokoju oraz Świątynia Lazurowych Obłoków.
  4. ChinyW Pekinie można obejrzeć jedne z najpiękniejszych świątyń na świecie. Na szczególną uwagę zasługują Świątynia Nieba wraz ze ścianą szeptów i Okrągłym Ołtarzem, Grobowce Dynastii Ming, w których pochowano, aż 13 chińskich Cesarzy, XVII- wieczna Świątynia Harmonii i Spokoju, która obecnie jest najważniejszym miejscem kultu dla buddystów, jak również XVI-wieczna Świątynia Długowieczności, gdzie można obejrzeć kunsztowne eksponaty „opowiadające” o chińskiej historii i sztuce.
  5. Eksploracja pekińskich jaskiń Zhoukoudian z pewnością będzie niezwykłą przygodą dla osób lubiących spędzać czas aktywnie. Tym bardziej, że w nich właśnie znaleziono wykopaliska archeologiczne świadczące o obecności w tym miejscu pierwszych Pekińczyków.
  6. ChinyPanie lubiące chodzić po sklepach, w Pekinie będą mogły oddać się zakupom nie tylko w eleganckich butikach i dużych centrach handlowych, ale także na targowiskach i pchlich targach. Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów centrów handlowych jest Solana, położona na terenie parku Chaoyang. Oprócz eleganckich butików oferujących produkty najwyższej znajdują się tu również hotel, najlepsze restauracje, kino i obiekty sportowe. Osoby lubiące atmosferę panującą na zatłoczonych rynkach, zapraszamy do Pearl Market. Można tu znaleźć przysłowiowe „mydło i powidło”, kupić zarówno świeże, egzotyczne owoce jak i sprzęt elektroniczny.
  7. W Chinach znajduje się zaraz po Szanghaju, druga najdłuższa na świecie sieć linii metra, która posiada aż 574 kilometry.
  8. Pekin to także wyjątkowe centrum kultury i rozrywki. Oprócz wizyty w licznych muzeach i galeriach sztuki, warto zwiedzić cały świat w Beijing World Park, oddać się ekstremalnym atrakcjom w Happy Valley Beijing, obejrzeć jeden z chińskich spektakli w Teatrze Narodowym, jak również spróbować potańczyć w dyskotece z ruchomą podłogą.