10 powodów dlaczego warto spędzić urlop w Polsce

19 marca 2018
urlop w Polsce

Dlaczego warto spędzić urlop w Polsce? Powodów znajdzie się kilkadziesiąt. My jednak przedstawimy Wam tylko 10, tych, które przyszły nam do głowy jako pierwsze.

  1. Największa polska wieś nazywa się Kozy. Położona jest na Śląsku i słynie z ponad 200-letniego Platanu, a także Papieskiego Szlaku. Najmniejszym miastem w naszym kraju jest zaś Wiślica, należąca do województwa świętokrzyskiego. Mieszkają tu tylko 503 osoby. Warto przyjechać do tego miasteczka choćby po to aby zobaczyć Kościół św. Teresy z Avili.
  2. urlop w PolsceTo z Polski pochodzi dwóch najsłynniejszych w świecie astronomów. Mikołaj Kopernik, który „ruszył słońce, wstrzymał ziemię” związany jest z Toruniem, a dokładnie Kamienicą pod Lwem, która znajduje się na Rynku Staromiejskim. Gdańsk kojarzy się natomiast z Janem Heweliuszem, który swoje obserwatorium astronomiczne miał na ulicy Korzennej, a browar odziedziczony po ojcu na ulicy Piwnej.
  3. Zarówno Anioły jak i Czorty właśnie Polskę wybrały jako miejsce swojego stałego pobytu. Diabły swoją siedzibę mają w Zamku Królewskim w Łęczycy, gdzie znajduje się Muzeum Diabłów. Anioły zaś upodobały sobie miejscowość zwaną Lanckoroną, w województwie Małopolskim. Na uwagę tu zasługują ruiny zamku, Pałac Heroda oraz Pustelnia Marii Magdaleny.
  4. urlop w PolsceWadowice to miasto Papieża Polaka. Sprzedają tu ponoć także najlepsze kremówki w naszym kraju. W Domu Jana Pawła II obecnie znajduje się Muzeum. Działa ono już od 1984 roku. Będąc w tym mieście warto także zwiedzić Prywatne Muzeum PolskoAmerykańskieHell’s Angeloraz Muzeum dramaturga Emila Zegadłowicza.
  5. W Polsce znajduje się jedna z niewielu Europejskich Kaplic Czaszek. Usytuowana jest w Czermnej, w Kudowie Zdroju. Wnętrze tego miejsca wyłożone jest 3 tysiącami ludzkich czaszek i kości, a około 30 tysięcy kolejnych znajduje się w podziemiach kaplicy.
  6. To właśnie w naszym kraju można zwiedzić jedne z najciekawszych muzeów w Europie, między innymi w Bydgoszczy Muzeum Mydła i Historii Brudu, w Toruniu Muzeum Żywego Piernika, w Krakowie Muzeum Pintballa, w Rzeszowie Muzeum Dobranocek, w Warszawie Muzeum Domków dla Lalek, w Katowicach Muzeum Historii Gitary, a w Łodzi Muzeum Animacji.
  7. Polska kuchnia przyciąga wielu turystów z całego świata. Prym wiodą bigos, pierogi, szarlotka, ziemniaczana kiszka, gzik, proziaki, a z alkoholi rodzime piwo oraz pochodząca z Warmii i Mazur miodowa niedźwiedziówka.
  8. urlop w PolsceCoraz bardziej rozpowszechnia się w naszym kraju turystyka aktywna. Warto poznać nasz kraj z perspektywy roweru, kajaka czy żaglówki. Najczęściej uczęszczane polskie Szlaki Rowerowe to EUROVelo oraz Białowieski Szlak Transgraniczny. Jak kajaki i żaglówki to koniecznie Warmia i Mazury. Wielki Szlak Mazurskich Jezior ma prawie 120 kilometrów długości, a szlaki kajakowe tego regionu mają 111 kilometrów przepływu.
  9. Ciekawą historię naszego kraju można poznać dzięki różnym inscenizacjom organizowanym na krzyżackich ( i nie tylko) zamkach oraz na Wyspie Wolin. Co ciekawe w większości tych imprez można wziąć czynny udział, tj. przymierzyć rycerską zbroję, nauczyć się wyplatać słomiane koszyki czy też wziąć udział w pirackim rejsie.
  10. W Polsce znajduje się kilkanaście parków rozrywki, a także kilkadziesiąt innych wakacyjnych atrakcji, których nie można pominąć. Szczególnie zachęcamy Was do odwiedzenia Energylandii, Labiryntu Parku Łeba, który jest największym naturalnym labiryntem w Polsce oraz Deli Parku, w którym znajdziecie miniatury zabytków z czterech kontynentów (Europy, Ameryki, Afryki i Azji).