10 powodów dlaczego warto spędzić urlop w Polsce

19 marca 2018
urlop w Polsce

Dlaczego warto spędzić urlop w Polsce? Powodów znajdzie się kilkadziesiąt. My jednak przedstawimy Wam tylko 10, tych, które przyszły nam do głowy jako pierwsze.

  1. Największa polska wieś nazywa się Kozy. Położona jest na Śląsku i słynie z ponad 200-letniego Platanu, a także Papieskiego Szlaku. Najmniejszym miastem w naszym kraju jest zaś Wiślica, należąca do województwa świętokrzyskiego. Mieszkają tu tylko 503 osoby. Warto przyjechać do tego miasteczka choćby po to aby zobaczyć Kościół św. Teresy z Avili.
  2. urlop w PolsceTo z Polski pochodzi dwóch najsłynniejszych w świecie astronomów. Mikołaj Kopernik, który „ruszył słońce, wstrzymał ziemię” związany jest z Toruniem, a dokładnie Kamienicą pod Lwem, która znajduje się na Rynku Staromiejskim. Gdańsk kojarzy się natomiast z Janem Heweliuszem, który swoje obserwatorium astronomiczne miał na ulicy Korzennej, a browar odziedziczony po ojcu na ulicy Piwnej.
  3. Zarówno Anioły jak i Czorty właśnie Polskę wybrały jako miejsce swojego stałego pobytu. Diabły swoją siedzibę mają w Zamku Królewskim w Łęczycy, gdzie znajduje się Muzeum Diabłów. Anioły zaś upodobały sobie miejscowość zwaną Lanckoroną, w województwie Małopolskim. Na uwagę tu zasługują ruiny zamku, Pałac Heroda oraz Pustelnia Marii Magdaleny.
  4. urlop w PolsceWadowice to miasto Papieża Polaka. Sprzedają tu ponoć także najlepsze kremówki w naszym kraju. W Domu Jana Pawła II obecnie znajduje się Muzeum. Działa ono już od 1984 roku. Będąc w tym mieście warto także zwiedzić Prywatne Muzeum PolskoAmerykańskieHell’s Angeloraz Muzeum dramaturga Emila Zegadłowicza.
  5. W Polsce znajduje się jedna z niewielu Europejskich Kaplic Czaszek. Usytuowana jest w Czermnej, w Kudowie Zdroju. Wnętrze tego miejsca wyłożone jest 3 tysiącami ludzkich czaszek i kości, a około 30 tysięcy kolejnych znajduje się w podziemiach kaplicy.
  6. To właśnie w naszym kraju można zwiedzić jedne z najciekawszych muzeów w Europie, między innymi w Bydgoszczy Muzeum Mydła i Historii Brudu, w Toruniu Muzeum Żywego Piernika, w Krakowie Muzeum Pintballa, w Rzeszowie Muzeum Dobranocek, w Warszawie Muzeum Domków dla Lalek, w Katowicach Muzeum Historii Gitary, a w Łodzi Muzeum Animacji.
  7. Polska kuchnia przyciąga wielu turystów z całego świata. Prym wiodą bigos, pierogi, szarlotka, ziemniaczana kiszka, gzik, proziaki, a z alkoholi rodzime piwo oraz pochodząca z Warmii i Mazur miodowa niedźwiedziówka.
  8. urlop w PolsceCoraz bardziej rozpowszechnia się w naszym kraju turystyka aktywna. Warto poznać nasz kraj z perspektywy roweru, kajaka czy żaglówki. Najczęściej uczęszczane polskie Szlaki Rowerowe to EUROVelo oraz Białowieski Szlak Transgraniczny. Jak kajaki i żaglówki to koniecznie Warmia i Mazury. Wielki Szlak Mazurskich Jezior ma prawie 120 kilometrów długości, a szlaki kajakowe tego regionu mają 111 kilometrów przepływu.
  9. Ciekawą historię naszego kraju można poznać dzięki różnym inscenizacjom organizowanym na krzyżackich ( i nie tylko) zamkach oraz na Wyspie Wolin. Co ciekawe w większości tych imprez można wziąć czynny udział, tj. przymierzyć rycerską zbroję, nauczyć się wyplatać słomiane koszyki czy też wziąć udział w pirackim rejsie.
  10. W Polsce znajduje się kilkanaście parków rozrywki, a także kilkadziesiąt innych wakacyjnych atrakcji, których nie można pominąć. Szczególnie zachęcamy Was do odwiedzenia Energylandii, Labiryntu Parku Łeba, który jest największym naturalnym labiryntem w Polsce oraz Deli Parku, w którym znajdziecie miniatury zabytków z czterech kontynentów (Europy, Ameryki, Afryki i Azji).

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję